Wartosciowe katalogi stron

wielki katalog

Ostatnio słyszy się opinie krążące po Internecie, że dodawanie stron do katalogów ,czyli czynność popularnie zwana katalogowaniem jest nieskuteczna i mało efektywna w temacie – pozycjonowanie. Może jest w tym stwierdzeniu odrobina prawdy, ale wynika to jedynie z faktu istnienia w sieci bardzo wielu zaniedbanych katalogów stron WWW . Ich właściciele nie zadają sobie trudu moderowania ich zawartości oraz sprawdzenia jakości dodanych stron.

Taka sytuacja prowadzi do powstania katalogu zawierającego wiele linków o bardzo małej mocy. Linki pochodzące z takiego katalogu nie mają praktycznie żadnego wpływu na pozycjonowanie dodanej strony. W sieci znajdziemy jednak pewną liczbę katalogów zadbanych i moderowanych o wysokim wskaźniku PR do których warto dodać nasz serwis.

Siła katalogu zależy od jego właściciela. O ile ma on czas i chęci na sprawdzanie i moderowanie go ,katalog taki ma nie tylko duży wpływ na pozycjonowanie dodanej strony, ale może być również użyteczny do ułatwienia odnalezienia naszej witryny przez użytkowników Internetu. Dzieje się tak w przypadku moderowanych katalogów branżowych i tematycznych do których zagląda się w poszukiwaniu konkretnych informacji.

Tak więc dobrze utrzymane i wartościowe katalogi ,są dalej bardzo popularne wśród właścicieli serwisów internetowych. A te pozostające bez nadzoru częstokroć stają się bezwartościowe zarówno dla użytkowników Internetu jak i również wyszukiwarek, które często je pomijają.