Ręczne katalogowanie – skuteczne pozycjonowanie.

pisanie na klawiaturze komputerowej

Aby w pełni zaistnieć w Internecie nie wystarcza już samo posiadanie strony internetowej konieczne jest też jej skuteczne pozycjonowanie w celu osiągnięcia pozycji w TOP 10. Bo to właśnie pierwsza strona wyników wyszukiwania ma największe znaczenie. Udowodniono, że tylko niewielka liczba internautów sprawdza kolejne strony przeglądarki z wynikami wyszukiwania.

Katalogowanie to dzisiaj nieodłączny detal ułatwiający pozycjonowanie , a dodatkowo przynoszący efekty w postaci odwiedzin naszej strony przez nowych użytkowników. Chcąc samemu spróbować pozycjonowania naszej witryny z pewnością nie znajdziemy tańszego i bardziej prostego sposobu niż ręczne katalogowanie, czyli dodawanie opisu naszej strony wraz z linkiem zwrotnych do wielu katalogów zaindeksowanych w Internecie. Katalogi stron to listy stron WWW podzielone na kategorie i działy tematyczne w celu łatwiejszej ich indeksacji.

Stosunkowo proste frazy ,czyli hasła mało konkurencyjne uda się jeszcze dzisiaj wypozycjonować przy pomocy samego katalogowania. Ręczne katalogowanie to jednak proces bardzo pracochłonny zabierający dużo czasu. O ile ręczne katalogowanie jednej lub dwóch stron jest jeszcze możliwe do zrobienia, to już przy kilku lub kilkunastu stronach WWW warto rozejrzeć się za skryptem ,który zautomatyzuje dodawanie do katalogów i ułatwi pozycjonowanie naszej strony.
Aby katalogowanie było skuteczne należy też jak najbardziej zróżnicować zamieszczane w nich opisy naszych stron.