Precle – nowa broń pozycjonerów

pisanie tekstów na zlecenie

Popularne jeszcze do niedawna i będące główną bronią pozycjonerów katalogi stron tracą ostatnio na wartości. Najnowszy trend wskazuje ,że linki otoczone tekstem o tematyce pokrywającej się z treścią linka mają o wiele większe znaczenie dla wyszukiwarki i robotów indeksujących.

Pozycjonowanie to nieustanna walka o najlepsze miejsca w wynikach podawanych przez najpopularniejsze wśród internautów wyszukiwarki. Moc ,a także i ilość i jakość linków prowadzących do naszej strony ma tu ogromne znaczenie. Jeśli więc pozycjonowanie ma okazać się skuteczne musimy sięgnąć do coraz popularniejszych i występujących w ogromnej ilości w Internecie „presell page” zwanymi potocznie – preclami.

Są to przeważnie proste stronki zbudowane na lekkim ,stosunkowo łatwym w instalacji i obsłudze oraz przyjaznym dla wyszukiwarek skrypcie WordPress stworzonym początkowo z myślą o ludziach pragnących prowadzić własne blogi. To właśnie łatwość instalacji i prosta obsługa tego skryptu spowodowała jego wielką popularność. Zalety WordPress dostrzegli również pozycjonerzy ,pragnący łatwego w edycji i przyjaznego dla wyszukiwarek skryptu ułatwiającego pozycjonowanie. Łatwość z jaką przebiega proces rejestracji oraz szybkość dodawania kolejnych artykułów spowodowały ,że większość precli jest zainstalowana na tym właśnie skrypcie.

Dodając artykuły do precli musimy zwrócić uwagę na ich unikalność ,bo udowodniono, że bezmyślne powielanie kilkaset razy tego samego tekstu z linkami umieszczonymi dokładnie w tych samych miejscach może przynieść nam więcej szkody niż pożytku.