Optymalizacja to dobry wstęp do pozycjonowania.

struktura seo

Na proces efektywnego pozycjonowania składa się bardzo wiele przeróżnych czynników. Jednym z najważniejszych jest optymalizacja kodu oraz treści witryny. W grę wchodzi tu głównie dobranie odpowiednich słów kluczowych zamieszczonych na naszej stronie www, zoptymalizowanie kodu witryny, oraz odpowiednia częstotliwość występowania tych słów .Kluczową sprawą jest również unikalność tekstów występujących w artykułach zamieszczonych w naszym serwisie.

Pozycjonowanie stron to najprościej rzecz biorąc ciągłe i zamierzone działania mające na celu zdobycie jak największej ilości linków zwrotnych prowadzących do naszej strony co w konsekwencji spowoduje umieszczenie witryny internetowej na wysokiej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach.

Każda z występujących w Internecie wyszukiwarek stron internetowych ma odmienny własny i niepowtarzalny algorytm który zwraca uwagę na inne aspekty oraz elementy serwisu WWW. W Polsce pozycjonowanie stron skierowane jest głównie na wyszukiwarkę Google ,która posiada większość rynku. Roboty popularnych wyszukiwarek są tak zaprogramowane ,aby przemierzały Internet w poszukiwaniu wartościowych stron do których prowadzi wiele linków wychodzących również z wartościowych serwisów.

Warto zwrócić uwagę na fakt ,że na pozycjonowanie naszej strony mają największy wpływ linki pochodzące z wartościowych serwisów o tematyce takiej samej lub zbliżonej do naszej. Uważa się, że linki zwrotne wstawione na strony o tematyce nie pokrywającą się z treścią naszej witryny nie mają tak dużego znaczenia.