Mobilna rozrywka

nowoczesny telefon

Każdy gracz nie jest zbyt zadowolony gdy na dłuższy czas zostaje odcięty od komputera. Najczęściej zdarza się to w przypadku podróży bądź konieczności wyjazdu. By nie rezygnować z rozrywki jaką jest granie w przeróżny gry równie dobrze skorzystać można z mniejszych gier pozwalających na zażywanie rozrywki również bez komputera. Idealną platformą dla takich gier są telefony komórkowe, które potrafią uruchamiać gry pisane w Javie. Gry na telefon znaleźć można w przeróżnych gatunkach, co umożliwia dobranie gry zgodnie ze swoim gustem.

Jedyną wadą tego typu gier jest fakt, że telefony nie posiadają zbyt wydajnych podzespołów, przez co gry muszą być o wiele słabiej zaawansowane graficznie. Mimo wszystko wiele gier jest w stanie zaoferować naprawdę sporo rozrywki dzięki przyłożeniu większej uwagi do fabuły bądź sposobu grania. Dobre zaplanowanie tego typu gry gwarantuje sukces, ponieważ gracze wciągają się i nie wypuszczają wręcz telefonu z reki. Sporą ciekawostką są darmowe gry na telefon, które pojawiają się coraz częściej.

Pozwalają one na dużą promocję wydawcy oraz dodatkowo reklamują grę na inne platformy. Jeśli gracz wciągnął się w rozgrywkę na telefonie jest duża szansa, że kupi grę z tej samej serii również na swój komputer lub konsolę. Nawet płatne gry Java na telefon nie są zbyt drogie, dlatego też każdy może pozwolić sobie na co najmniej kilka sztuk, dzięki czemu można sobie zagwarantować sporą ilość rozrywki na długi czas.