Katalogowanie stron

pisanie na klawiaturze

Pozycjonowanie stron to zbiór czynności celem których jest uzyskanie jak najlepszych pozycji w popularnych wyszukiwarkach. Prym wiedzie tutaj znana na całym świecie wyszukiwarka Google, która zdobyła również w Polsce ogromną popularność i to właśnie na jej wynikach wyszukiwania zależy nam najbardziej.

Oczywiście pozycjonowanie odbywa się na określoną frazę czyli słowo lub kilka słów powiązanych tematycznie z witryną. Strona może być równocześnie pozycjonowana na kilka fraz, a dodatkowo można zastosować pozycjonowanie wartościowych podstron serwisu w celu uzyskania mocniejszej pozycji dla całego serwisu.

Proces pozycjonowania polega na zdobywaniu jak największej liczby linków prowadzących do naszej strony. Jednak link linkowi nie równy. Linki pochodzące ze stron o podobnej tematyce oraz o wysokim współczynniku PR ,są najbardziej wartościowe. Najmniej znaczące są linki pochodzące ze stron niezaindeksowanych oraz takich o wskaźniku PR równym zero. Jednym ze sposobów zdobywania wartościowych linków jest katalogowanie polegające na umieszczaniu krótkiego opisu treści naszej strony wraz z linkiem bezpośrednim w katalogach stron WWW.

Duża liczba katalogów przyjmuje wpisy bezpłatnie, jednak są też i takie, które robią to odpłatnie. Są to przeważnie zadbane i moderowane katalogi zawierające jedynie wartościowe posegregowane tematycznie strony internetowe.