Jedz produkty pełnoziarniste – naprawdę warto

produkty pełnoziarniste

To, co jemy na co dzień, ma wpływ nie tylko na sylwetkę, ale również na zdrowie i kondycję naszego organizmu. Osoby, którym zależy na zdrowym i wartościowym odżywianiu, powinny do codziennej diety włączyć produkty pełnoziarniste. Doskonale one smakują, a przy tym są prawdziwą skarbnicą cennych dla zdrowia składników. Jeśli chcesz zachować dobrą kondycję i mieć pewność, że dostarczasz organizmowi wielu niezbędnych składników, przekonaj się, jak ważne są pełnoziarniste produkty.

Pełnoziarniste mogą być makarony, ryże, kasze czy chleb. Różnią się one od swoich białych odpowiedników tym, że powstają z nieoczyszczonego z łusek ziarna, które jest pełne cennych substancji. To właśnie w łuskach znajduje się najwięcej błonnika oraz witamin i minerałów, które mają korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. W odróżnieniu do nich biały chleb czy biały makaron, choć są łatwiej strawne dla naszego organizmu, nie zawierają zbyt wielu substancji prozdrowotnych. Nie zapewniają na długo uczucia sytości i powodują skoki cukru we krwi.

Potrawy przygotowywane na bazie pełnoziarnistych produktów są smaczne i sycące. Zawierają przede wszystkim węglowodany złożone, które długo rozkładają się w naszym przewodzie pokarmowym. W porównaniu do produktów z białej mąki na dłużej zapewniają uczucie sytości i nie powodują napadów głodu, które są największym wrogiem diety odchudzającej i dbania o szczupłą sylwetkę. Dzięki temu produkty pełnoziarniste mogą stać nie tylko na straży naszego zdrowia, ale też szczupłej sylwetki. Warto jeść je regularnie i włączyć do codziennej zbilansowanej diety.

Produkty pełnoziarniste są również bardzo dobrym źródłem błonnika, czyli włókna pokarmowego, który na nasz układ trawienny działa niczym miotełka oczyszczająca z toksyn i złogów. Błonnik zwiększa treść masy pokarmowej wędrującej przez jelita, jest więc też skutecznym wspomagaczem na wszelkie problemy trawienne.