Dobra karta kredytowa dla studenta

karta kredytowa dla studenta

Choć studenci nie są dla banków klientami tak pożądanymi, jak osoby mające pracę, także i oni mogą w szerokiej ofercie bankowej znaleźć coś dla siebie. Propozycją przeznaczoną specjalnie dla żaków jest karta kredytowa dla studenta, którą można otrzymać po złożeniu specjalnego wniosku. Karta dla studenta to bardzo dobre rozwiązanie, z którego nie musi korzystać, gdy nie ma takiej potrzeby. Jednak w przypadku jakichkolwiek kłopotów z gotówką będzie mógł sięgnąć po środki znajdujące się na karcie. Oczywiście, warto z niej korzystać rozsądnie, gdyż jest to pożyczka i trzeba ją będzie oddać.

Aby otrzymać kartę kredytową trzeba wykazać się jakimkolwiek dochodem. Student, który nie ma żadnych dochodów, raczej karty nie dostanie. Karta dla studenta nie będzie miała tak wysokiego limitu, jak w przypadku osób pracujących, zawsze to jednak będzie dodatkowa gotówka. Studenci nie mają bowiem długiej historii kredytowej, która umożliwiłaby kredytodawcy sprawdzenie, czy właściwie wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych. Trzeba jednak pamiętać, że zwykle mają jakieś dochody – niektóre osoby pracują, inne dostają różnego rodzaju stypendia czy świadczenia pieniężne. Wielu studentów ma też comiesięczny dopływ gotówki od rodziców. Są więc w stanie wywiązać się z terminowych płatności, a przy okazji mogą nauczyć się gospodarować swoim budżetem tak, by znalazły się w nim środki na spłatę karty.

W poszukiwaniu dobrej karty kredytowej warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku banków. Często wraz z kartą kredytową oferowanych jest sporo usług dodatkowych lub realizowane są różnego rodzaju programy lojalnościowe. Wśród ofert dodatkowych są rabaty na zakupy w niektórych sklepach, możliwość dodatkowego oszczędzania, wracanie części wydanej gotówki na konto kredytowe. Warto jednak bardzo uważnie sprawdzać tego rodzaju promocje – ciekawie wyglądają w reklamach, w rzeczywistości jednak mogą okazać się krótkotrwałe lub obwarowane wieloma zapisami w regulaminie.