Dieta na szybkie odchudzanie

skuteczna dieta

Kiedy rozpatrujemy zagadnienia szybkiego odchudzania, od razu przychodzi nam na myśl, że niezdrowo się odżywiamy, wręcz głodzimy się. Jednak nie zawsze tak jest. Istnieją bardzo zdrowe diety tj. dieta south beach. Została opracowana przez kardiologa Arthura Agatsona. To dieta dla osób, które lubią jeść. Polega na tym, aby odpowiednio dobierać każdy składnik i zrezygnować z dawnych nawyków. Dieta south beach przede wszystkim zakłada, że należy zrezygnować z tłuszczów nasyconych, czyli zwierzęcych oraz z węglowodanów silnie przetworzonych znajdujących się w słodyczach.

Nie dają nam one uczucia sytości, przez co sięgamy po kolejny posiłek. Wówczas jemy więcej, co odkłada się w tkance tłuszczowej. Warto zwrócić uwagę na indeksy glikemiczne produktów, zawartych w specjalnych tabelach. Pierwsza faza jest najistotniejsza i najtrudniejsza do przebrnięcia, co zakłada dieta south beach. Na tym etapie musimy usunąć z diety produkty, które najbardziej przyczyniają się do naszego tycia, czyli ziemniaki, pieczywo, owoce, słodycze oraz tłuste mięso. Trwa ona dwa tygodnie i w tym czasie należy absolutnie nie spożywać wymienionych produktów. Organizm będzie się buntował, ale nie powinniśmy się poddawać.

Dieta south beach jest najlepsza dla łasuchów, gdyż w drugiej fazie możemy śmiało zacząć jeść nabiał oraz owoce, oczywiście w dozwolonych ilościach. Trzecia faza to utrwalenie całej diety poprzez naukę dobierania składników.