Angielski za granicą

ludzie w mieście

Często mówi się o tym, że nauka angielskiego powinna się odbywać poza granicami naszego kraju. Oczywiście to stwierdzenie jest jak najbardziej trafne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taka nagła zmiana rzeczywistości na całkowicie angielską może być dla nas bardzo trudna. Wynika to przede wszystkim z tego, że nauka angielskiego będzie się odbywać przez praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Będziemy się uczyć nie tylko języka angielskiego ale również angielski zwyczajów, kultury i tradycji. Nie każdy jest w stanie to znieść. Wiele osób, które decydują się na wyjazd poza granice naszego kraju bardzo szybko wraca, gdyż nauka angielskiego w ich przypadku była zbyt pełna. Dla nich po prostu nie do wytrzymania była brytyjska czy też amerykańska rzeczywistość, która tak de facto bardzo różni się od tej polskiej. Nic więc dziwnego w tym, że ludzie ci nie byli w stanie dać sobie rady poza granicami naszego kraju.

Osoba, która decyduje się na wyjazd jest w stanie bardzo szybko nauczyć się języka angielskiego, gdyż ciągle przebywa wśród osób, które posługują się nim na co dzień. Siłą rzeczy więc ciągle słyszymy ten język. W końcu dochodzi do tego, że całkowicie nim przesiąkamy i mamy problemy z tym, aby mówić znowu po polsku. Jest to częsta przypadłość z której wiele osób się śmieje. Jest ona jednak jak najbardziej realna.