Angielski dla najmłodszych

nauka angielskiego

Nauka angielskiego w przedszkolu wymaga odpowiedniego podejścia do dzieci. I dlatego nie każdy nauczyciel nadaje się do takiej pracy. Niestety rynek usług tego typu rządzi się swoimi prawami, i nie zawsze najważniejsze jest dobro dzieci. W większych miastach ten sektor w większości opanowany jest przez firmy nastawione na szybki zysk. Wyniku takiego działania do przedszkoli trafiają nauczyciele z „łapanki” ,bez doświadczenia i podstawowej wiedzy na temat nauczania dzieci w tym wieku.

Nauka angielskiego w przedszkolu to bardzo specyficzny dział wymagający od nauczyciela dużego zaangażowania. Małe dzieci nie potrafią się skupić na dłuższą chwilę i konieczne jest stosowanie pewnych sztuczek ,które pozwolą odzyskać zainteresowanie dzieci. Każdy nauczyciel musi mieć w zanadrzu kilka lub jeszcze lepiej kilkanaście zaskakujących i interesujących dzieci przerywników najczęściej w formie zabawy z elementami nauki języka. Może to być na przykład chwila z muzyką puszczaną z magnetofonu i przerywaną co jakiś czas.

Podczas tej zabawy mówimy dzieciom co mają robić używając słów „dance” lub „stop”. Efekt tego zabiegu jest taki ,ze dzieci rozruszają się i zrelaksują odrobinę podczas tańca i wytrzymają jeszcze kilka minut nauki. Generalnie rzecz biorąc nauka angielskiego dla dzieci w tym wieku powinna być nierozerwalnie związana z dobrą zabawą. Bo tylko wspaniała zabawa i szczęśliwe miny dzieci zagwarantują nam ,że będą chciały przyjść na kolejne zajęcia.